Podvody jsou všude
Pokud se pohybujete na sociálních sítích, určitě jste zaznamenali, že spousta lidí má zkušenosti s nějakými podvodníky. Často se s podvodem setkáte například v různých skupinách pro maminky, kde se obchoduje s použitým dětským zbožím. Vyberete si zboží, zaplatíte ho předem a prodávající si vás zablokuje. Neděje se to jen na sociálních sítích, ale také na klasických internetových bazarech. Nemusíte se hned s penězi loučit, často se takových podvodu dopouští někdo, kdo si myslí že okradení nebudou pár stokorun řešit.
Většinou jde ale o podvody v řádu tisíců až desítek tisíc korun, a proto je potřeba řešit i sebemenší podvod. Taková situace je samozřejmě nepříjemná, a nikdo se do ní dostat nechce. Proto je nejlepší řešení postupovat s chladnou hlavou. Jako první zkuste projít všechny podobné bazary, a ptejte se tam na číslo účtu, na který jste poslali peníze. Takoví podvodníci mají často jeden účet, ale vystupují pod mnoha jmény. Nejspíš se vám ozve někdo, kdo už s takovým podvodníkem nebo podvodnicí zkušenost měl. Pokud vás bude víc, určitě se vyplatí zajít na policii podat trestní oznámení. V takovém případě se skutky slučují, a trest bude vyšší. Zároveň se zvyšuje šance že vám pachatel bude muset peníze vyplatit.
Nechce se vám tam?
Máte s policí špatné zkušenosti, protože když jste potřebovali podat trestní oznámení na služebně, připadali jste si jako byste je tam obtěžovali? Policie má spoustu práce a dlouhodobý nedostatek lidí, takže ne vždy se u nich setkáte s příjemným chováním. I proto spousta lidí dává přednost tomu, když mohou podat trestní oznámení online. Je to jednoduché, v podstatě je to skoro totéž, jako kdybyste oznámení podávali na služebně. Musíte detailně vylíčit co se vám stalo, uvést všechny detaily, a také musíte doložit důkazy, které jsou v každém řízení opravdu velice důležité.